Skip to content
EtusivuOpiskelijalleMahdollisuudetKansainvälisyysKoulutusalojen kansainvälisyysvastaavat

Koulutusalojen kansainvälisyysvastaavat

Mikkeli


Sosiaali- ja terveysala
Tarja Rantee
puh. 040 632 7155,
tarja.rantee@esedu.fi

Kodinhuoltajat, toimitilahuoltajat
Anna-Kaisa Turpeinen
puh. 044 711 5814,,
anna-kaisa.turpeinen@esedu.fi

Ravintola- ja cateringala, elintarvikeala
Niina Liukkonen
puh. 050 389 3087,
niina.liukkonen@esedu.fi

Tekstiili- ja muotiala
Päivi Särkkä-Lehkonen
puh. 044 711 5768,
paivi.sarkka-lehkonen@esedu.fi

Liiketoiminta
Jenni Kolmisoppi
puh. 044 711 5082,
jenni.kolmisoppi@esedu.fi

Tieto- ja viestintätekniikka, tieto- ja tietoliikennetekniikka, sähkö- ja automaatiotekniikka
Tuomas Puro
puh. 044 711 5903,
tuomas.puro@esedu.fi

Hius- ja kauneudenhoito

ota yhteyttä kv-toimistoon

Turvallisuusala
Marjuska Falck
puh. 050 389 2347,
marjuska.falck@esedu.fi

Autoala
Seppo Honkanen
puh. 044 711 5790,
seppo.honkanen@esedu.fi

Teuvo Särkkä
puh. 044 711 5232,
teuvo.sarkka@esedu.fi

Logistiikka
Teemu Ollila
puh. 050 389 1271,
teemu.ollila@esedu.fi

Maatalous- ja puutarha-ala
Markku Loippo
puh. 044 711 5746,
markku.loippo@esedu.fi

Metsäala
Jari Taavitsainen
puh. 044 711 5647,
jari.taavitsainen@esedu.fi

Rakennusala, pintakäsittelyala, kiinteistönhoitajat, talotekniikka, kone- ja tuotantotekniikka, puuala
Markku Partanen
puh. 050 389 2340,
markku.partanen@esedu.fi

Pieksämäki


Metsäala
Jussi Kosonen
puh. 040 305 6691, jussi.kosonen@esedu.fi

Muut koulutusalat
Tuula Lindholm
puh. 040 305 6669, tuula.lindholm@esedu.fi

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021