Skip to content
EtusivuTyöelämälleYhteystiedot työelämälle

Yhteystiedot työelämälle

Yhteystiedot eri koulutusaloilta yritysasiakkaalle

Ota meihin yhteyttä, kun haluat tietää enemmän kumppanuudesta ja eri yhteystyövaihtoehdoista.

Koulutusalojen yhteyshenkilöt Mikkelissä

TiVi /Tieto- ja viestintäala 
Tuomas Puro puh. 044 711 5903, tuomas.puro@esedu.fi
Esa Lehkonen 044 711 5271, esa.lehkonen@esedu.fi

Metsäala, Mikkeli ja Pieksämäki 
Reijo Kääriäinen puh. 044 711 5614, reijo.kaariainen@esedu.fi
Kirsi Malmstedt puh. 044 711 5802, kirsi.malmstedt@esedu.fi

Maatalousala 
Tuula Romppanen puh. 044 711 5801, tuula.romppanen@esedu.fi

Puutarha-ala 
Markku Loippo puh. 044 711 5746, markku.loippo@esedu.fi
Mikkelipuisto: Minna Ahonen puh. 040 615 3442, minna.ahonen@esedu.fi

Autoala 
Janne Varis puh. 044 711 5208, janne.varis@esedu.fi
Jarno Korhonen 040 194 6633, jarno.korhonen@esedu.fi

Logistiikka-ala
Henri Wallenius puh. 040 183 8147, henri.wallenius@esedu.fi
Kirsi Malmstedt puh. 044 711 5802, kirsi.malmstedt@esedu.fi

Pintakäsittelyala
Eero Ekala puh. 044 711 5233, eero.ekala@esedu.fi

Talotekniikan ala
Vesa Parkkinen puh. 044 711 5287, vesa.parkkinen@esedu.fi
Jukka Toivanen puh. 044 711 5908, jukka.toivanen@esedu.fi

Sähköala
Tommi Tiihonen puh. 040 183 5247, tommi.tiihonen@esedu.fi

Rakennusala 
Rauli Pulliainen puh. 044 711 5282, rauli.pulliainen@esedu.fi
Jari Pöyry puh 044 711 5669, jari.poyry@esedu.fi

Puuala 
Arto Väisänen puh. 044 711 5619, arto.vaisanen@esedu.fi

Taideteollisuusala
Elina Huopalainen puh. 040 576 0168, elina.huopalainen@esedu.fi

Metalliala
Petri Kosunen puh. 044 711 5268, petri.kosunen@esedu.fi

Kiinteistöpalveluala
Ville Mynttinen puh.044 711 5452, ville.mynttinen@esedu.fi

Kaupan alan foorumi 
Mira Lahtinen puh. 050 389 1248, mira.lahtinen@esedu.fi

Sosiaali- ja terveysala 
Paula Laurila puh. 050 389 1251, paula.laurila@esedu.fi
Eijakaarina Yliranta 044 711 5716, eijakaarina.yliranta@esedu.fi
Anna-Leena Jalonen 044 7115742, anna-leena.jalonen@esedu.fi
Tanja Ketokallio 044 711 5684, tanja.ketokallio@esedu.fi
Annu Huttunen 040 665 0522, annu.huttunen@esedu.fi

Hiusala 
Tiia Tiusanen puh. 044 711 5332, tiia.tiusanen@esedu.fi

Matkailu-, ravintola- ja catering -ala 
Pirjo Tuovinen puh. 044 711 5743, pirjo.tuovinen@esedu.fi

Tekstiili- ja muotiala
Päivi Särkkä-Lehkonen puh. 044 711 5768, paivi.sarkka-lehkonen@esedu.fi

Puhdistusala
Satu Turkki puh. 044 711 5727, satu.turkki@esedu.fi

Elintarvikeala
Jonna Suhonen puh. 050 465 1190, jonna.suhonen@esedu.fi

Valma
Kirsi Noponen puh. 044 711 5653, kirsi.noponen@esedu.fi

Koulutusalojen yhteyshenkilöt Pieksämäellä

Kauppa, palvelut ja ruokapalvelut
Hanna-Kaisa Nikkarinen puh. 050 448 5499, hanna-kaisa.nikkarinen@esedu.fi
Tuula Eloranta puh. 044 711 5302, tuula.eloranta@esedu.fi

Taloushallinto
Tuula Eloranta puh. 044 711 5302, tuula.eloranta@esedu.fi

Sosiaali- ja terveysala
Minna Pitkänen puh. 050 389 1252, minna.pitkanen@esedu.fi

Teknologiafoorumi 
Matti Suihkonen puh. 040 305 6663, matti.suihkonen@esedu.fi

Metsäala
Pekka Hulkkonen puh. 040 305 6646, pekka.hulkkonen@esedu.fi

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021