Skip to content
EtusivuTyöelämälleYhteystiedot työelämälle

Yhteystiedot työelämälle

Yhteystiedot eri koulutusaloilta yritysasiakkaalle

Ota meihin yhteyttä, kun haluat tietää enemmän kumppanuudesta ja eri yhteystyövaihtoehdoista.

Koulutusalojen yhteyshenkilöt Mikkelissä

TiVi /Tieto- ja viestintäala 
Tuomas Puro
puh. 044 711 5903, Tuomas.Puro@esedu.fi

Metsäala, Mikkeli ja Pieksämäki 
Reijo Kääriäinen puh. 044 711 5614, Reijo.Kaariainen@esedu.fi
Kirsi Malmstedt puh. 044 711 5802, Kirsi.Malmstedt@esedu.fi

Maatalousala 
Tuula Romppanen puh. 044 711 5801, Tuula.Romppanen@esedu.fi

Puutarha-ala 
Markku Loippo puh. 044 711 5746, Markku.Loippo@esedu.fi
Mikkelipuisto: Minna Ahonen puh. 040 615 3442, Minna.Ahonen@esedu.fi

Autoala 
Teuvo Särkkä puh. 044 711 5232, Teuvo.Sarkka@esedu.fi

Logistiikka 
Henri Wallenius puh. 040 183 8147, Henri.Wallenius@esedu.fi
Kirsi Malmstedt puh. 044 711 5802, Kirsi.Malmstedt@esedu.fi

Pintakäsittelyala
Eero Ekala puh. 044 711 5233, Eero.Ekala@esedu.fi

Talotekniikan ala
Vesa Parkkinen puh. 044 711 5287, Vesa.Parkkinen@esedu.fi

Sähköala
Tommi Tiihonen puh. 040 183 5247, tommi.tiihonen@esedu.fi

Rakennusala 
Rauli Pulliainen puh. 044 711 5282, Rauli.Pulliainen@esedu.fi
Jari Pöyry puh 044 711 5669, Jari.Poyry@esedu.fi

Puuala 
Arto Väisänen puh. 044 711 5619, Arto.Vaisanen@esedu.fi

Metalli
Petri Kosunen puh. 044 711 5268, Petri.Kosunen@esedu.fi

Kaupan alan foorumi 
Mira Lahtinen puh. 050 389 1248, Mira.Lahtinen@esedu.fi

Sosiaali- ja terveysala 
Paula Laurila puh. 050 389 1251, Paula.Laurila@esedu.fi

Hiusala 
Tiia Tiusanen puh. 044 711 5332, Tiia.Tiusanen@esedu.fi

Matkailu-, ravintola- ja catering -ala 
Pirjo Tuovinen puh. 044 711 5743, Pirjo.Tuovinen@esedu.fi
Niina Liukkonen puh. 050 389 3087, Niina.Liukkonen@esedu.fi

Tekstiili- ja muotiala
Päivi Särkkä-Lehkonen puh. 044 711 5768, Paivi.Sarkka-Lehkonen@esedu.fi

Puhdistus- ja kiinteistöpalveluala
Satu Turkki puh. 044 711 5727, Satu.Turkki@esedu.fi

Elintarvikeala
Jonna Suhonen puh. 050 465 1190, Jonna.Suhonen@esedu.fi

Valma
Kirsi Noponen puh. 044 711 5653, Kirsi.Noponen@esedu.fi

Koulutusalojen yhteyshenkilöt Pieksämäellä

Kauppa, palvelut ja Ruokapalvelut
Hanna-Kaisa Nikkarinen puh. 050 448 5499, Hanna-Kaisa.Nikkarinen@esedu.fi
Tuula Eloranta puh. 044 711 5302, Tuula.Eloranta@esedu.fi

Taloushallinto
Tuula Eloranta puh. 044 711 5302, Tuula.Eloranta@esedu.fi

Sosiaali- ja terveysala
Minna Pitkänen puh. 050 389 1252, Minna.Pitkanen@esedu.fi

Teknologiafoorumi 
Matti Suihkonen puh. 040 305 6663, Matti.Suihkonen@esedu.fi

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021