Skip to content

Entteri

Entteristä saat apua verkko-opiskeluun, olit sitten opiskelija, opettaja tai vaikka taitovalmentaja.

Entteri – verkko-opiskelun tuki

Entteri on opiskelijoille ja opettajille tarkoitettu verkko-opiskelun neuvonta- ja ohjauspalvelu.

Saat Entteristä apua ja ohjausta verkossa tapahtuvaan opiskeluun ja Kipon käyttöön. Sinua ohjaavat Entterissä verkko-opiskeluun perehtyneet opettajat. Osassa Entteri-palvelupisteitä voit myös tehdä verkko-opintoja.

Voit olla Entterin päivystäjiin yhteydessä etäyhteydellä, puhelimitse, sähköpostilla, WhatsAppilla tai tulla paikan päälle Entteriin sen aukioloaikana.

Kaikki Esedun opiskelijat on liitetty Entteri-Teams-tiimiin, josta saat apua verkko-opintoihin liittyviin kysymyksiin.

 

Entterin yhteystiedot

Entterin sähköposti

entteri@esedu.fi

 

Entteri palvelee etänä ja lähinä


 

Entterin etäyhteys

Olitpa sitten opiskelija Mikkelistä tai Pieksämäeltä, voit ottaa etäyhteyden Entteri-tiimiin alla olevan linkin kautta aina Entterin aukioloaikoina.

Entterin etäyhteyden palveluajat (HUOM! Entteri aukeaa 8.8. alkaen)

  • ma klo 12-16
  • ti suljettu
  • ke klo 13-15
  • to klo 9-11
  • pe klo 9-12

Liity Entteri-tiimiin Teamsissä

Entterin lähipisteet

Otavankatu 4, Mikkeli
Entteri Keidas (ruokalan vieressä)

  • maanantai klo 12-16

Raviradantie 4-6, Mikkeli
Kahvila Breikki

  • keskiviikko klo 13-15

Salosaari, Mikkeli
Kinnari, Mikkeli

Sovittava Kaisa Reunasen kanssa erikseen
puh. 044 711 5615
kaisa.reunanen@esedu.fi

Keskuskatu 32, Pieksämäki

Parillisina viikkoina lähi- ja etäpalvelut sekä parittomina viikoina ainoastaan etäpalvelu.

  • torstai klo 9-11

Verkko-opetuskoordinaattorien yhteystiedot

Ota rohkeasti yhteyttä missä tahansa verkko-opiskeluun liittyvässä kysymyksessä!

 

Jorma Flinkman, puh. 044 711 5486
jorma.flinkman@esedu.fi

Mervi Gynther, puh.050 3891250
mervi.gynther@esedu.fi

Taija Kangas-Aro, puh. 040 830 9903
taija.kangas-aro@esedu.fi

Paula Kaukorinne, puh.044 711 5678
paula.kaukorinne@esedu.fi

Jussi Luukkonen, puh.040 3056634
jussi.luukkonen@esedu.fi

Tuija Seppänen, puh. 044 7115900
tuija.seppanen@esedu.fi

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021