Skip to content

Entteri

Entteristä saat apua verkko-opiskeluun, olit sitten opiskelija, opettaja tai vaikka taitovalmentaja.

Entteri – verkko-opiskelun tuki

Entteri on opiskelijoille ja opettajille tarkoitettu verkko-opiskelun neuvonta- ja ohjauspalvelu.

Saat Entteristä apua ja ohjausta verkossa tapahtuvaan opiskeluun ja Kipon käyttöön. Sinua ohjaavat Entterissä verkko-opiskeluun perehtyneet opettajat. Osassa Entteri-palvelupisteitä voit myös tehdä verkko-opintoja.

Voit olla Entterin päivystäjiin yhteydessä etäyhteydellä, puhelimitse, sähköpostilla, WhatsAppilla tai tulla paikan päälle Entteriin sen aukioloaikana.

Kaikki Esedun opiskelijat on liitetty Entteri-Teams-tiimiin, josta saat apua verkko-opintoihin liittyviin kysymyksiin.

 

Entterin yhteystiedot

Entterin sähköposti
entteri@esedu.fi

Entteri palvelee etänä ja lähinä


 

Kesällä 2024 KesäEntteri toimii seuraavasti


ma 3.6. Otavankadulla klo 12-15 (lähinä sekä etänä Teamsissä)
ke 5.6. EntteriTeams klo 13-15  (etänä)
ma 10.6. Otavankadulla klo 12-15 (lähinä sekä etänä Teamsissä)
ke 12.6. EntteriTeams klo 13-15 (etänä)
ma 17.6. Otavankadulla klo 12-15 (lähinä sekä etänä Teamsissä)

Entterin etäyhteys


Olitpa sitten opiskelija Mikkelistä tai Pieksämäeltä, voit ottaa etäyhteyden Entteri-tiimiin alla olevan linkin kautta aina Entterin aukioloaikoina.

Entterin etäyhteyden palveluajat

  • ma klo 12-15
  • ti klo 14.30-16
  • pe klo 9-11

Liity Entteri-tiimiin Teamsissä

 

Entterin lähipisteet


Otavankatu 4, Mikkeli
Entteri Keidas (ruokalan vieressä)

  • maanantaisin klo 12-15

Salosaari, Mikkeli
Kinnari, Mikkeli

Sovittava Kaisa Reunasen kanssa erikseen
puh. 044 711 5615, kaisa.reunanen@esedu.fi

Keskuskatu 32, Pieksämäki

  • tiistaisin klo 14.30-16

Verkko-opetuskoordinaattorien yhteystiedot

Ota rohkeasti yhteyttä missä tahansa verkko-opiskeluun liittyvässä kysymyksessä!

 

Kaisa Reunanen, puh. 044 711 5615
kaisa.reunanen@esedu.fi

Lauri Puttonen, puh. 040 131 9192
lauri.puttonen@esedu.fi

Leena Nurminen, puh.050 3890654
leena.nurminen@esedu.fi 

Maria Yrjänheikki, puh. 050 389 2012
maria.yrjanheikki@esedu.fi

Mervi Gynther, puh.050 3891250
mervi.gynther@esedu.fi

Paula Kaukorinne, puh.044 711 5678
paula.kaukorinne@esedu.fi

Taija Kangas-Aro, puh. 040 830 9903
taija.kangas-aro@esedu.fi

Tuija Seppänen, puh. 044 7115900
tuija.seppanen@esedu.fi

Hyväksy Tilastot & Markkinointi evästeet katsoaksesi tämän videon.

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021