Skip to content
EtusivuOppisopimusYhteystiedot oppisopimusasioissa

Yhteystiedot oppisopimusasioissa

Esedulla sinua palvelee oppisopimusasioissa iso joukko ammattilaisia.
Ota meihin rohkeasti yhteyttä, niin autamme sinua eteenpäin matkalla unelmiesi ammattilaiseksi!

 

Oppisopimuskoordinaattorit

Mikkeli


Tekniikan alojen tutkinnot

Arto Väisänen, opettaja
puh. 044 711 5619
arto.vaisanen@esedu.fi

Raviradantie 4-6, 50100 Mikkeli

Liiketoiminta
Hius- ja kauneudenhoitoala

Leila Rapo-Jääskeläinen, opettaja
puh. 044 711 5476
leila.rapo@esedu.fi

Otavankatu 4, 50100 Mikkeli

Luonnonvara-ala
Logistiikka-ala

Asko Tolvanen, tuntiopettaja
puh. 044 711 5612
asko.tolvanen@esedu.fi

Metsäkouluntie 10, 50100 Mikkeli

Sosiaali- ja terveysala
Tekstiili- ja muotiala

Mirja Kauppi, tuntiopettaja
puh. 044 711 5844
mirja.kauppi@esedu.fi

Paula Karppinen, opettaja
puh. 044 711 5738
paula.karppinen@esedu.fi

Otavankatu 4, 50100 Mikkeli

 

Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala

Satu Turkki, opettaja
puh. 044 711 5727
satu.turkki@esedu.fi

Otavankatu 4, 50100 Mikkeli

Matkailuala
Ravintola- ja catering-ala

Pirjo Tuovinen, tuntiopettaja
puh. 044 711 5743
pirjo.tuovinen@esedu.fi

Otavankatu 4, 50100 Mikkeli

Pieksämäki


Kaikki tutkinnot ja koulutukset

Tapani Rytkönen
puh. 040 305 6610
tapani.rytkonen@esedu.fi

Keskuskatu 34, 76100 Pieksämäki

 

Asiakaspalvelu


Oppisopimusneuvonta, opintososiaaliset edut ja koulutuskorvaukset

Anu Penttinen, opintosihteeri
puh. 044 711 5348
anu.penttinen@esedu.fi

Raviradantie 4-6, 50100 Mikkeli

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021