Skip to content
EtusivuOpiskelijalleOpinto-ohjaajat

Opinto-ohjaajat

Opinto-ohjaaja auttaa ja tukee opintojen suunnittelussa ja etenemisessä sekä työelämään siirtymisessä. Toteutamme ohjausta oppitunneilla, pienryhmäohjauksena ja henkilökohtaisena ohjauksena.

Opinto-ohjaaja on tukenasi koko opiskelun ajan

Ohjausta saat opintojen suunnitteluun, valintojen tekemiseen sekä henkilökohtaisiin oppimiseen liittyviin asioihin. Opintojen loppuvaiheessa keskitymme työelämään siirtymiseen ja jatko-opintoihin. Opinto-ohjaaja ja vastuuopettajat ovat opiskelun tukihenkilöitä, joiden puoleen voit kääntyä kaikissa opiskeluun liittyvissä asioissa ja ongelmissa.

Mikkeli


 

Otavankatu

Ulla Hartikainen puh. 044 711 5707
ulla.hartikainen@esedu.fi

  • Hius- ja kauneudenhoitoala
  • Sosiaali- ja terveysala

Tiia Neuvonen puh. 044 711 5929
tiia.neuvonen@esedu.fi

  • Elintarvikeala
  • Ravintola- ja cateringala
  • Matkailuala
  • Valma-koulutus

Sanna Siitonen puh. 050 389 1207
sanna.siitonen@esedu.fi

  • Liiketoiminta
  • Tieto- ja tietoliikennetekniikka (ICT-asentaja)
  • Tieto- ja viestintätekniikka (datanomi)

Päivi Ylönen puh. 044 711 5938
paivi.ylonen@esedu.fi

  • Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala (kodinhuoltaja, toimitilahuoltaja)
  • Sähkö- ja automaatioala
  • Turvallisuusala
  • Jatkuva haku

Raviradantie

Maarit Heinikainen puh. 044 711 5658
maarit.heinikainen@esedu.fi

  • Kone- ja tuotantotekniikka (levyseppähitsaaja)
  • Tekstiili- ja muotiala
  • Taideteollisuusala
  • Pintakäsittelyala
  • Puuala
  • Rakennusala
  • Talotekniikka

Tiia Neuvonen puh. 044 711 5929
tiia.neuvonen@esedu.fi

  • Autoala

Päivi Ylönen puh. 044 711 5938
paivi.ylonen@esedu.fi

  • Puhtaus- ja kiinteistöpalveluala (kiinteistönhoitaja)

Salosaari ja Kinnari

Helena Teittinen puh. 044 711 5628
helena.teittinen@esedu.fi

  • Maatalous-, metsä- ja puutarha-ala / Salosaari
  • Logistiikka / Kinnari

Pieksämäki


Keskuskatu 34

Teija Kolehmainen puh. 040 305 6689
teija.kolehmainen@esedu.fi

  • Kaikki alat

 

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021