Skip to content
EtusivuAjankohtaistaYhteishaussa opiskelemaan valitut

Yhteishaussa opiskelemaan valitut

16.06.2022

Olemme julkaisseet kevään 2022 yhteishaussa valittujen nimet niiden osalta, jotka ovat antaneet luvan nimensä julkaisuun.

Valintatieto on tullut hakijoille myös sähköisesti to 16.6.

Esedulle opiskelemaan valitut opiskelijat tutkinnoittain

Mikkeli

 

Liiketoiminnan perustutkinto

Ahmadi            Mojtaba

Huippa             Onni

Hämäläinen    Joni

Hänninen        Santeri

Joki                   Tatu

Jääsalmi           Otto

Kolehmainen  Ville

Koskiniemi      Julia

Kuol                  Achatwai

Laitinen            Julius

Leipälä             Ruslan

Leivo                 Elmiina

Liukkonen       Mona

Mohseni          Homeira

Paasonen        Hilma

Palm                 Janina

Partanen         Seela

Partonen         Mette

Parviainen       Lotta

Pastinen          Pinja

Pekonen          Benjami

Puikkonen       Veera

Purojärvi          Pinja

Rembetti         Cristopher

Ripatti              Ella

Romo               Leevi

Ruhanen          Alina

Sinkko              Elias

Summanen     Aada

Takev               Tane

Toikka              Kerttu

Toivanen         Ronja

Ulmala             Juuso

Ursin                Nico

Zitron               Janette

 

Tekstiili- ja muotialan perustutkinto

Haukka            Emma

Rautiainen      Fanny

Torniainen Annika  

Tuononen       Lumi-Vilkka

Ukkonen          Sanni

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Hostila             Emma

Kirjalainen       Emmi

Korpinen         Essi

Kärkkäinen      Elina

Luukkonen      Mila

Manninen       Maria

Melkinen         Ronja

Mölkänen        Rhea

Paananen        Elli

Polishsuk         Julia

Rautiainen Jade                     

Tauriola           Lilia

Tissari              Ronja

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, perustason ensihoitaja

Haajanen         Vilja

Kuokka             Enni

Lahti                 Lumi-Emilia

Nikki                 Lotta              

Nurminen        Aada

Saarelainen     Vilma

Tamminen      Netta

Tingvall            Aino

Vanhatalo       Liinu

Vilenius            Leevi

 

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto                                                                                                 

Asikainen        Mira

Jaakkola           Saara

Jokinurmi        Joonakim

Juoksukangas Emma

Lindholm         Aaro

Lipsanen          Annika

Löppönen        Iida

Manninen       Werner

Poutanen        Oona

Purhonen        Nita

Saalasti            Roope

Salo                  Veeti

Wu                    Sii

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Haimilahti       Antton

Hurri                 Tami

Hänninen        Asko

Ikonen             Tatu

Kuitunen          Ville

Lång                  Vili

Nordström      Tomas

Nurmi               Elias

Oinonen          Anssi

Paavilainen     Nea

Puttonen         Niko

Pylkkänen        Aatu

Ruhanen          Eemil

Salmi                Oskari

Svahn               Veikka

Tsutsunen       Miika

Ukonmäki        Luukas

Varhomaa       Leevi

Venäläinen     Leevi

 

Ajoneuvoalan perustutkinto

Auvinen           Aki

Eiskonen          Elina

Gummerus      Ville

Haataja            Roope

Halinen            Aleksi

Hyyryläinen    Niko

Härkönen        Jasper

Härmä              Leo

Immonen        Vili

Janhunen        Taneli

Jukarainen      Samu

Kyyrö                Joona

Lampinen        Leevi

Luukkonen      Miro

Marttila           Aleksi

Marttila           Tomi

Marttinen        Miika

Mähönen        Luka

Närhi                Aleksi

Raatikainen     Paavo

Ruhanen          Simo

Salin                 Ossi

Tervaniemi      Ilona

Tiusanen         Tommi

Toiviainen       Viljami

Tyyskä              Lauri

Vaahla             Joona

Viitikko             Katri

 

Logistiikan perustutkinto

Baltzar             Brandon

Falkenbach     Marcus

Haikarainen    Else

Halinen            Hermanni

Hirvonen         Sami

Hyyryläinen    Jere

Häkkinen         Jesse

Ikonen             Miro

Immonen        Iida

Immonen        Saku

Kainulainen     Aati

Korhonen        Otto

Laakso              Petteri

Laukkarinen    Otto

Martikainen    Niko

Mei Berit                                                                               Nurkka             Jere

Olkkonen         Aaro

Pesonen          Atte

Purhonen        Eetu

Pynnönen        Pyry

Rötkö               Roni

Salonen           Minka

Siekkinen         Aleksi

Silander           Onni

Snellman         Atte

Teittinen          Eetu

Uhlbäck           Veera

Uotinen           Ville

Vasara             Keimo

Väisänen         Kalle

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Ahokas             Juuso

Kaukonen        Lauri

Kosonen          Markus

Laitinen            Esa

Nikkinen          Aatu

Pyy                    Joel

Pyykkönen      Niko

Saksa                Eetu

Saresma          Eemeli

Syrjälahti         Markus

 

Metsäalan perustutkinto

Anglé                Joonatan

Hatakka           Paavo

Hämäläinen    Aapo                           

Karhula            Mika

Kiljunen           Maisa

Kopakkala       Elmo

Kuusela            Niklas

Kvist                  Oliver

Kärpänen        Paavo

Lavikainen       Kivi

Niemelä           Jami

Pekkola            Ville

Pöyry                Vili

Rasa                 Ahti

Reponen          Jimi

Ristola              Jere

Saima               Sami

Sappinen         Iiro

Tanttu              Jere

Tarkiainen       Esa

Thil                   Nooa

Tiihonen          Juho

Valjakka           Jaakko

 

Matkailualan perustutkinto

Penttinen        Iina

Vesalainen      Essi                  

 

Tieto- ja viestintätekniikan  perustutkinto

Haataja            Tony

Hartikainen     Jasper

Hasa                 Arttu

Häyrinen         Oliver

Kaila                 Miki

Karjola             Christian

Kirkelä              Sisu

Kukkonen        Minttu

Kuuva               Santeri

Kälviäinen       Iivo

Lahnala            Saku

Lappalainen    Valtteri

Liukkonen       Oskari

Nykänen          Aki

Paasonen        Amaliia

Pekkanen        Aaro

Pulliainen        Pekko

Purhonen        Aleksi

Rytkönen         Eelis

Saarinen          Joona

Takkinen          Eemil

Tarkiainen       Juuso

Teräväinen      Antti

Virtanen          Kia

Väisänen         Paavo

 

Turvallisuusalan perustutkinto

Blomster Jonna                       

Havukainen    Evena

Hseh Reh         Hseh

Kantanen         Venla

Koivunen         Aapo

Määttä             Valtteri

Palkeinen        Eetu

Pasoja              Alex

Väisänen         Julia

Wasenius        Lotta

 

Talotekniikan perustutkinto

Brinck               Jere

Haimilahti       Atte

Hujala              Eemil

Huoponen       Juho

Huupponen    Anton

Hänninen        Juuso

Kinni                 Jaakko

Krivetz              Eemeli

Laukkanen      Eemeli

Mäkinen          Ville

Närhi                Luca

Oikkonen         Iiro

Roschier          Roope

Seppänen        Jiri

Tirkkonen        Atte

Tirkkonen        Roope

Valjakka           Atro

Vauhkonen     Joonas

 

Rakennusalan perustutkinto

Aalto                Otto

Halinen            Niko

Hannula           Max

Heikkinen        Jere

Heimonen       Marlo

Himanen         Luukas

Huotari            Aleksi

Huuhka            Juuso

Ihonen             Valtteri

Lappalainen    Eeti

Lidner               Aleksi

Nirkko              Joona

Nousiainen     Ella

Rahikainen      Veeti

Salo                  Ville

Taalikka           Jone

Turunen          Joonas

Virtanen          Tuukka

 

Pintakäsittelyalan perustutkinto

Auvinen           Viivi

Kaira                 Akseli

Lipsanen          Niko

Pitkänen          Essi

Räsänen          Riikka

Torkkeli            Mikko

Väisänen         Ninni

 

Elintarvikealan perustutkinto                                                                                                  Agureeva         Antonina

Kekkonen        Suvi

Kautonen        Kosti

Jäntti                Susanna

Laitinen            Helmi

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Adeyinka         Folashade

Heikkinen        Sara

Hämäläinen    Ida

Hämäläinen    Rosa

Härkönen        Eerica

Härkönen        Enni

Kaipainen        Tinja

Kauppinen      Vilma

Kauria              Annika

Kettunen         Nita

Kokko               Anni

Kokkonen        Venla

Kosunen          Aino

Laukkanen      Emilia

Laukkanen      Inkeri

Leskinen          Saana

Lindberg          Mona

Lipsanen          Jessi

Luoto                Sara

Maaranen       Janina

Maaranen       Veeti

Marttinen        Lotta

Matiskainen    Tinja

Moilanen         Saara

Multanen        Jade

Orava               Johanna

Pajunen           Vilma

Pietikäinen      Raakel

Pitkänen          Iita

Pylkkänen        Eevi

Romo               Kia

Räisänen         Venla

Siitari                Tilda

Taskinen          Annika

 

Pieksämäki

Liiketoiminnan perustutkinto

Allo                   Jenna

Havu                 Kuura Anni Marjukka

Lemettinen     Seeti

Pakarinen        Jenni

 

Hius- ja kauneudenhoitoalan perustutkinto

Heiskanen       Inka

Kinnunen         Iida

Komulainen    Noora

Kytölä               Elina

Liukkonen       Iida

Liukkonen       Sylvi

Manninen       Laura

Salkosalo         Anna-Kaisa

Tarvainen        Oona

Valentin           Satu

Virta                 Veera

 

Ravintola- ja cateringalan perustutkinto

Kuikka              Heidi

Nevalainen      Roope

Särkkä              Tatu

Tolvanen         Juska

Utriainen         Ilona

Utriainen         Lilja

 

Sähkö- ja automaatioalan perustutkinto

Anttonen         Joona

Halonen           Ville

Halvari             Eemeli

Häyrinen         Eemil

Höylä                Arttu

Kivimäki           Aarne

Korhonen        Matias

Lautiainen       Leevi

Liukkonen       Leevi

Markkanen     Teemu

Rauhaluoto     Miska

 

Ajoneuvoalan perustutkinto

Holm                Joni

Kokko               Veeti

Nyman             Jesse

Valta                 Veeti

 

Kone- ja tuotantotekniikan perustutkinto

Jormanainen  Vilho

Kirsilä               Sakkeus

Laitinen            Riku

Marttinen        Kalle

Pietikäinen      Jimi

Putkonen         Martta

Wrangell          Aapo

 

Metsäalan perustutkinto

Kukkonen        Tuukka

Manninen       Markus

Liukkonen       Tommi

Fredin              Romeo

Ylikauppila      Juho

Kovanen          Anssi

Takkinen          Veikko

Hellberg           Venni

Käyhkö             Jasper

Nykänen          Samu

Meri                 Eetu

Määttänen      Tuomas

Juvela               Samu

Kiukas              Aku

Savolainen      Samu

 

Tieto- ja viestintätekniikan  perustutkinto

Toivanen         Eeli

 

Rakennusalan perustutkinto

Asikainen        Eetu

Holopainen     Miro

Hämäläinen    Joni

Jäppinen          Luca

Kauppinen      Antti

Nikkarinen      Niki

Nygren             Arttu

Siitari                Justus

Viljakainen      Arttu

 

Sosiaali- ja terveysalan perustutkinto, lähihoitaja

Ronkainen       Matias

Tiihonen          Venla

 

Savonlinna

Metsäalan perustutkinto

Immonen        Jesse

Laamanen       Kasper

Luukkainen     Jarkko

Pekonen          Oskari

Pellinen            Sami

Penttinen        Aleksi

Sallinen            Aleksi

Seppänen        Aapo

© Etelä-Savon ammattiopisto 2021